HOME  / ONLINE PRODUCTENNextendum Nieuws / Nieuwsbericht

Cao-wijzigingen januari 2025

De volgende cao’s zijn gewijzigd per 1 januari 2025. Wij hebben principe-akkoorden niet meegenomen. Mochten er nog vragen zijn over de cao-wijzigingen, dan kunt u contact opnemen met Henk-Jan Reef.


Smartphone gebruikers: Gehele tabel scrollbaar

Cao-naam Omschrijving
Bakkersbedrijf – Ambachtelijke bakkerijen Loonsverhoging structureel 3 in %: 2,75
Banden en Wielenbranche Loonsverhoging structureel 3 in %: 3,00
Bereide Verf- en Drukinktindustrie Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,25  (Eindbod mei 2024)
Beroepsgoederenvervoer over de weg en verhuur van mobiele kranen Loonsverhoging structureel 3 in %: 4,00 In geaccepteerd eindbod van 8-12-2023
Betonproductenindustrie Loonsverhoging structureel 1 in %: 3,50  De schaalsalarissen en de feitelijke salarissen bij een voltijd dienstverband
Betonproductenindustrie Loonsverhoging éénmalig 1 in €:  50,00 bruto naar rato ter compensatie van de pensioenopbouw over 2024 voor werknemers die op 1 januari 2024 in dienst was en op 1 januari 2025 nog steeds in dienst is.
Boekhandel & Kantoorvakhandel Loonsverhoging structureel 1 in %: 2,00
Contractcatering/Hospitality Loonsverhoging éénmalig 1 in €:  250,00 Als er op 1-1-2025 geen nieuwe cao Horeca is afgesloten
Contractcatering/Hospitality – Bedrijfscatering Loonsverhoging éénmalig 1 in €: 250,00 Als er op 1-1-2025 geen nieuwe cao Horeca is afgesloten
Contractcatering/Hospitality – Inflightcatering Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,00
Contractcatering/Hospitality – Inflightcatering Loonsverhoging structureel 2 in €: 100,00
Dagrecreatie Loonsverhoging structureel 1 in %: 2,50 Conform cao recreatie
Detailhandel in aardappelen, groente en fruit Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,60  CPI afgeleid van oktober 2024
Detailhandel in dierenspeciaalzaken, aquariumspeciaalzaken en hengelsportspeciaalzaken en in muziekinstrumenten en bladmuziek Loonsverhoging structureel 1 in %: 4,00
Doe het zelfbranche Loonsverhoging structureel 3 in %: Aanpassing n.a.v. de stijging van het minimumloon
Drankindustrie & groothandel in Dranken Loonsverhoging structureel 3 in %: 2,00  Hierbij is afgesproken dat in alle gevallen eerst de cao-verhoging wordt toegepast en pas daarna de toetsing aan het WML (Wet Minimum Loon) plaatsvindt
Elektrotechnische Detailhandel Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,25  Schaal B t/m F, schaal A conform WML-indexatie
Foodservice en Groothandel in Levensmiddelen (FSGIL) Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,00 Geldt voor GIL bedrijven (vallend onder deel B)
Foodservice en Groothandel in Levensmiddelen (GHP) Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,00
Gezondheidsdienst voor Dieren Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,00
Glastuinbouw Loonsverhoging structureel 3 in %: 1,50  Met uitzondering van loonschaal B
Golfbranche Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,00
Groen, Grond en Infrastructuur Loonsverhoging structureel 1 in %: 4,00
Grondstoffen, Energie en Omgeving (GEO) Proces Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,50
Grondstoffen, Energie en Omgeving (GEO) Services Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,50
Groothandel in Bouwmaterialen Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,25
Groothandel in Groenten en Fruit Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,00  Voor bovenschaligen, d.w.z. de werknemers die niet zijn ingedeeld in de functiegroepen A t/m I, is de standaardafspraak dat bij algemene cao-verhogingen, zij recht hebben op min de helft van de cao-verhoging.
Groothandel in Textielgoederen en aanverwante artikelen Loonsverhoging éénmalig 1 in €: 400,00 bruto, indien langer dan 3 mnd in dienst te zijn, naar rato dienstverband.
Groothandel in Vlakglas, het Glasbewerkings- en het Glazeniersbedrijf Loonsverhoging structureel 1 in %: 4,00  Met een maximum van € 200,00 bruto op basis van een fulltime dienstverband.
Hellende Daken Loonsverhoging structureel 4 in %: 3,00 De loonsverhoging geldt niet voor de werknemer wiens loon >115% van de toepasselijke loonschaal uitkomt. De werknemer heeft deels of geheel recht op de loonsverhoging voor zover het nieuwe loon de 115% van de van toepassing zijnde loonschaal niet overschrijdt.
Horeca- en aanverwante bedrijf Loonsverhoging structureel 1 in %: 2,75  Functiegroep I+II conform de ontwikkeling van het WML. Functiegroep III-XI: 2,50%. Deze verhoging geldt ook voor bovenschaligen.
Houthandel Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,25
Hoveniersbedrijf in Nederland Loonsverhoging structureel 1 in %: 2,50
Informatie-, Communicatie- en Kantoortechnologiebedrijf (ICK) Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,00
Kadaster Loonsverhoging éénmalig 1 in €: 500,00
KNDB, voor personeel werkzaam bij zelfstandige drogisterijbedrijven Loonsverhoging structureel 2 in €: 0,35 per uur voor alle lonen in de loontabel
Kunsteducatie Loonsverhoging structureel 1 in %: 2,00  Inclusief APC (periode oktober 2023-oktober 2024). Indien de APC hoger is dan 2% dan worden de salarissen en in geld uitgedrukte toeslagen alleen verhoogd met de APC. Indien de APC negatief is dan wordt eerst de negatieve inflatie met 2% verrekend.
Kunststof-, Rubber- en Lijmindustrie Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,60
Metalektro Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,25
Metalektro Hoger Personeel Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,25
Mode, Interieur, tapijt & textielindustrie Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,00
Motorvoertuigen- en Tweewielerbedrijf Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,50
Nederlandse Podia Loonsverhoging structureel 2 in €: 50,00
Nederlandse Poppodia en -Festivals Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,00
Onderzoeksinstellingen Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,90
Open Teelten Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,50   Met uitzondering van loonschaal B. Voor loonschaal B geldt dat het wettelijk minimumloon per 1-1-2025 de hoogte bepaalt van trede B0. Voor trede B1 tm trede B4 geldt telkens een stap van 20 eurocent.
Openbaar Vervoer Loonsverhoging structureel 5 in %: 2,00
Orgelbouwbedrijf in Nederland Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,00
Particulier Kaaspakhuisbedrijf Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,50
Particuliere Beveiliging Loonsverhoging structureel 1 in %: 4,50
Pianostemmers en pianotechnici Loonsverhoging structureel 1 in %: 4,00
Pluimveeverwerkende industrie Loonsverhoging structureel 3 in %: 1,00
Pluimveeverwerkende industrie Loonsverhoging éénmalig 1 in €: Partijen spreken af om, in een situatie, waarbij de inflatie in 2024 5% of hoger is, met elkaar in gesprek te gaan over een eenmalige uitkering in 2025 voor de resterende 3 maanden van de looptijd van de cao.
Productiegerichte Dierhouderij Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,00  En een automatische prijscompensatie van maximaal 2,00% indien de inflatie boven de 2,00% uitkomt.
Reclassering Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,00
Recreatie Loonsverhoging structureel 3 in %: 2,50
Retail Non-Food Loonsverhoging structureel 3 in %: 2,75  Tot aan het schaalmaximum. Alle medewerkers in het loongebouw ontvangen de halfjaarlijkse verhoging van het WML.
Retail Non-Food (Tuincentra) Loonsverhoging structureel 3 in %: Alle medewerkers in het loongebouw ontvangen de halfjaarlijkse verhoging van het WML.
Retail Non-Food (Wonen) Loonsverhoging structureel 3 in %: Alle medewerkers in het loongebouw ontvangen de halfjaarlijkse verhoging van het WML.
Schilders-, Afwerkings- en Glaszetbedrijf in Nederland Loonsverhoging structureel 4 in %: 2,70  Minimaal CPI – Ieder jaar wordt uiterlijk in oktober bepaald of er nog een extra verhoging wordt afgesproken. Per 1-1-2025 zal de loonstijging 2,70% bedragen. Dit is gelijk aan het gemiddelde inflatiecijfer tussen juli 2023 en juni 2024.
Schoonmaak- en Glazenwassersbedrijf Loonsverhoging éénmalig 1 in €:  1.000,00 De 20.000 schoonmakers die op 01-01-2025 meer dan twintig jaar in de sector werken krijgen een bruto loyaliteitsbonus naar rato van hun dienstverband.
Schoonmaak- en Glazenwassersbedrijf Loonsverhoging structureel 1 in %: 3,00
Schoonmaak- en Glazenwassersbedrijf  Administratieve, ondersteunende en leidinggevende functies (deel C) Loonsverhoging éénmalig 1 in €: 1.000,00 De 20.000 schoonmakers die op 01-01-2025 meer dan twintig jaar in de sector werken krijgen een bruto loyaliteitsbonus naar rato van hun dienstverband.
Schoonmaak- en Glazenwassersbedrijf  Administratieve, ondersteunende en leidinggevende functies (deel C) Loonsverhoging structureel 1 in %: 3,00
Sign-bedrijven Loonsverhoging structureel 3 in %: 2,00  Voor de functiegroep 2 t/m 9
Technische Groothandel Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,50  Met een minimum van € 90,00 bij een 40-urige werkweek
Textielverzorging Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,60
Tuinzaadbedrijven Loonsverhoging structureel 3 in %: 3,00
Uitgeverijbedrijf – Boeken- en Tijdschriftuitgeverijbedrijf (BTU) Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,50  Grafisch medewerkers deel: voor PGGM Media, Mediahuis en FD Media 2% indexatie (ook voor freelancers): Inflatiegarantie om te onderhandelen indien de inflatie hoger uitkomt dan 4%.
Uitgeverijbedrijf – Boeken- en Tijdschriftuitgeverijbedrijf (BTU) Loonsverhoging structureel 2 in €:  80,00 Niet van toepassing op freelancers
Uitgeverijbedrijf – Dagbladjournalisten (DJ) Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,50
Uitgeverijbedrijf – Dagbladjournalisten (DJ) Loonsverhoging structureel 2 in €: 80,00
Uitgeverijbedrijf – Dagbladuitgeverijbedrijf (DU) Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,50
Uitgeverijbedrijf – Dagbladuitgeverijbedrijf (DU) Loonsverhoging structureel 2 in €: 80,00
Uitgeverijbedrijf – Grafische werknemer in het Dagbladuitgeverijbedrijf (GMD) Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,50   Voor PGGM Media, Mediahuis en FD Media 2% indexatie (ook voor freelancers): Inflatiegarantie om te onderhandelen indien de inflatie hoger uitkomt dan 4%.
Uitgeverijbedrijf – Grafische werknemer in het Dagbladuitgeverijbedrijf (GMD) Loonsverhoging structureel 2 in €: 80,00
Uitgeverijbedrijf – Huis-aan-huisbladjournalisten (HAH) Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,50
Uitgeverijbedrijf – Huis-aan-huisbladjournalisten (HAH) Loonsverhoging structureel 2 in €: 80,00
Uitgeverijbedrijf – Publiekstijdschriftenjournalisten en Opinieweekbladjournalisten (PUOP) Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,50
Uitgeverijbedrijf – Publiekstijdschriftenjournalisten en Opinieweekbladjournalisten (PUOP) Loonsverhoging structureel 2 in €: 80,00
Uitgeverijbedrijf – Vaktijdschriftjournalisten (VAK) Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,50
Uitgeverijbedrijf – Vaktijdschriftjournalisten (VAK) Loonsverhoging structureel 2 in €: 80,00
Uitvaartbranche Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,00
Veterinaire Sector Loonsverhoging structureel 2 in %: 4,00  Maximaal. Loonsverhoging op basis van het AVWN  index cijfer gebaseerd op de periode oktober-oktober
Visdetailhandel Loonsverhoging structureel 1 in %: 3,00
Vleessector Loonsverhoging structureel 2 in %: 1,80
Waterbedrijven Loonsverhoging structureel 2 in %: 2,50
Weefselkweek Loonsverhoging structureel 4 in %: 1,50 Conform Glastuinbouw tijdens looptijd 2022-2027
Zoetwarenindustrie Loonsverhoging structureel 2 in %: 3,00
Zorgvervoer en Taxi Loonsverhoging structureel 1 in %: 5,00
Zwembaden, Zwemscholen Loonsverhoging structureel 1 in %: 3,50  Plus het inflatiecijfer CPI afgeleide van oktober 2024

H.J.G. (Henk-Jan) Reef
salarisadviseur

06 51 44 97 75
h.reef@extendum.nl

Expertise: salarisadministratie & CAO’s

Door mijn jarenlange ervaring kan ik met elk salarispakket uit de voeten! Ik ontzorg MKB-ondernemers door salarisverwerking en -advies.

N. (Nanda) Bijl
salarisadministrateur

088 55 123 00
n.bijl@extendum.nl

Expertise: salarisadministratie

Energiek, betrouwbaar en vrolijk, zo zie ik mijzelf als salarisadministrateur met passie voor het vak. Op nummer één staat voor mij dat de klant zich gehoord voelt.

leeg veld ter opvulling

iOS touchscreen gebruikers: Voor delen 2 keer tikken